Çorlu Güncel

Sokak Aralarında İstenmeyen Kurban Kesimi Yapıldı

  • 03 Ağustos 2020
  • 590 Kez Okundu
  • Sokak Aralarında İstenmeyen Kurban Kesimi Yapıldı

2020 Yılı İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu kurban kesim alanlarını belirlemişti. Çorlu’da belirlenen alanların dışında da vatandaşlar sokak aralarında kurban kesti.


Çorlu Kurban Hizmetleri Komisyonu kurban bayramında kurban kesilecek alanları belirleyerek bunun dışındaki kurban kesimine müsaade edilmeyeceğini duyurmuştu. Karara uymayan kimi vatandaşlar kurbanlarını sokak aralarında kesmesi istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden oldu. Komisyon kurban kesim olanı olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası; Hıdırağa Mahallesi Belediye Şantiyesi,  Silahtarağa Mahallesi; Selimiye Camii yanı boş alan, Yenice Mahallesi kesim alanı olarak kesim yerlerini belirlemişti. Evinin bahçesi müsait olan vatandaşlarda evinin bahçesinde kurbanlarını keserken bazı vatandaşlar sokak ortasında kurbanlarını kesti. 
BU YIL PERŞEMBE PAZARI YASAKLANDI 
Geçtiğimiz yıllarda vatandaşlar Perşembe Pazarı’nda kurbanlarını keserken bu yıl vatandaşlar kurbanlarını Çorlu Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde kesemedi. Çorlu Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun kararıyla Perşembe Pazarı korona virüs önlemleri kapsamında kapatıldı. Alınan kararda: “2019 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu” nun teklif ve önerileri doğrultusunda Cemaliye Mahallesinde bulunan Perşembe Pazarı Kesim Alanının COVİD-19 salgını ve kesime uygun olmaması gibi nedenlerle kapatılmasına” dedi. 
İmdat Şahin