Çorlu Güncel

Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı

  • 03 Temmuz 2020
  • 839 Kez Okundu
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı
  • Saray Caddesi'yle İlgili Adımlar Hızlandı

Çorlu’nun tarihi caddelerinden biri olan Saray Caddesi’nin çehresinin değişmesiyle ilgili Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt adımlarını hızlandırdı.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katılımıyla Saray Caddesi’ndeki esnaf ve dükkân sahipleriyle bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Sarıkurt, esnafa Saray Caddesi’yle ilgili sunum yaptı. Saray Caddesi’ni restore ederek, müzenin açılmasıyla birlikte bölgenin çehresini değiştirmeye çalışan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt gazetemize konuştu. 
SARAY CADDESİ’Nİ TEKRAR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ 
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Pandemi döneminde kalabalıkları bir araya getirmekte zorlanıyorduk, şimdi yavaş yavaş normalleşmeye başladık. Bu kapsamda da yaklaşık 3 aydan beri de arkadaşlarımız çalışma yürütüyorlar. Saray Caddesi bizim seçim kitapçığında olan bir caddemiz, biz seçim kitapçığımızı koymuştuk, etrafının düzenlenmesiyle ilgili çalışmayı. Tekrar cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Vatandaşa verdiğimiz sözün gereğini yerine getirmek için gayret ediyoruz” dedi.  
DÜKKAN SAHİPLERİ VE ESNAFIMIZIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU İSTEKLİ 
Konuşmasını sürdüren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Saray Caddesi’yle ilgili hayal ettiğimiz çalışmaları sunu üzerinden burada bulunan esnaflarımıza anlattık. Burada 51 esnafımız var, hepsi gelmedi ama büyük bir kısmı toplantıya katıldı. Onlara hayat ettiklerimizi anlattık. Geçtiğimiz meclis toplantımızda Saray Caddesi’ndeki çalışmalarla ilgili komisyona havale etmiştik. Dükkan sahipleriyle beraber bu işi yapabilirmiyiz, siz yapabilirmisiniz, ben yaptıktan sonra nasıl bir yo ve yöntem izleyebiliriz beyin fırtınası yaptık. Esnaf arkadaşlarımızın önerileri oldu, neler yapabiliriz, neler eksik, genellikle emniyetine yönelik şikâyetlerin fazla olduğunu gördük. Minibüslerin yerleriyle ilgili eleştirilerini ortaya koydular. Esnaflarımızdan biz bize düşeni yaparız diyenlerde var, yani şimdi ekonomi iyi değil hareket etmeyelim diyeni de var. Hareket etmeyelim diyenlerin sayısı bereket az” dedi. 
BU BÖLGEDE EN BÜYÜK SORUN GÜVENLİK 
“Ben yürürsem benimle birlikte yürüyecek esnaf hazır. Buranın daha güzel olmasını istiyorlar. Kurallarını düzenini esnafımızla birlikte belirleyip çalışma yapmak istiyoruz” diyen Sarıkurt, “Emniyetimiz yetersiz kadroya rağmen bu bölgede gerekli çalışmaları elinden geldiği kadar yapıyor ama daha çok yapmamız gereken şeyler de var. Gözle gördüğümüzün de üstünü örtecek değiliz, burada yaşayan vatandaşlarımız kendi binalarına sahip çıkacaklar, bizler sokaklarımıza sahip çıkacağız, hep beraber bu alana sahip çıktığımızda devletimizin ilgili organları da güvenliğimize sahip çıkacak, yaşadığımız olumsuzluklar tabi ki emniyetteki sayının yetersizliği. Polis sayılarının artırılması noktasında kimler gayret göstermesi gerekiyorsa onların da gayretini göstermesi lazım” ifadelerini kullandı. 
İMDAT ŞAHİN