Çorlu Güncel

İçişleri Bakanlığı Ergene Belediyesi'nde İnceleme Başlattı

  • 04 Haziran 2020
  • 509 Kez Okundu
  • İçişleri Bakanlığı Ergene Belediyesi'nde İnceleme Başlattı
  • İçişleri Bakanlığı Ergene Belediyesi'nde İnceleme Başlattı

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaya yaptığı açıklamada Ergene Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderildiğini ve kapsamlı inceleme yapılacağını ifade etti.


“Ergene Belediye Başkanlığı ile ilgili gündeme gelen iddia ve söylemler neticesinde, basınada yansıyan kayıp milyon davası, arsa satışları, ihaleler, organizasyon işleri ve emlakçilik faaliyetleri gibi iddialar üzerine İç İşleri Bakanlığı tarafından Ergene Belediyesinde bakanlık müfettişleri bugün kapsamlı bir inceleme başlatılmıştır” diyen AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti. 
ERGENELİ VATANDAŞLARIMIZ HAKKINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ 
AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca açıklamasında: “Değerli kamuoyu ve Ergeneli hemşerilerimiz; Uzun zamandır Ergene Belediye Başkanlığı ile ilgili gündeme gelen iddia ve söylemler neticesinde, basınada yansıyan kayıp milyon davası, arsa satışları, ihaleler, organizasyon işleri ve emlakçilik faaliyetleri gibi iddialar üzerine İç İşleri Bakanlığı tarafından Ergene Belediyesinde bakanlık müfettişleri tarafından bugün kapsamlı bir inceleme başlatılmıştır. Çok ciddi iddia ve söylemler olan Ergene Belediyesinde yapılacak olan incelemeyi çok yakından takip edeceğimizi ve süreç hakkında kamuoyunu bilgilendireceğimizi bildiririz. Sürecin Ergenede bulunan bu yolsuzluk iddialarını aydınlatacağına güvenimiz tamdır. Bu süreçte rahat uyumayarak teşkilatımız ile birlikte Ergeneli vatandaşlarımızın hakkını savunmaya devam edeceğiz” dedi. 
İMDAT ŞAHİN