Çorlu Güncel

Esnafın Bir Kısmı Kapalı, Açık Olanlarda Siftah Yapmadan Kapatıyor

  • 03 Nisan 2020
  • 860 Kez Okundu
  • Esnafın Bir Kısmı Kapalı, Açık Olanlarda Siftah Yapmadan Kapatıyor
  • Esnafın Bir Kısmı Kapalı, Açık Olanlarda Siftah Yapmadan Kapatıyor
  • Esnafın Bir Kısmı Kapalı, Açık Olanlarda Siftah Yapmadan Kapatıyor

Korona Virüs nedeniyle çoğu vatandaş dışarı çıkmazken esnafların birçoğu dükkânını kapattı, açık olanlarda akşama kadar iş yapmayı bekliyor.


Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle esnaflar iş yapamaz duruma geldi. Çoğu esnaf dükkanını kapatırken birçok esnafta akşama kadar siftah yapmadan bekliyor. Çorlu’da dönerci esnafı dükkanlarındaki masaları kaldırırken sadece paket servisi yapıyor. Esnaflar siparişinde olmadığını kaydetti. 
90 KİLO DÖNER SATARKEN ŞİMDİ 10 KİLOYU ZOR SATIYORUZ 
Çorlu’da dönercilik yapan esnaflar daha önceleri 90 kilo döner takıyorduk ve satıyorduk. Şimdi ise 10 kilo döner takıyoruz. İşlerimiz çok düştü, bu süreci nasıl atlatacağız bilemiyoruz. Zor durumdayız, bu sürecin bir an evvel geçmesini bekliyoruz. Birçok çalışanımıza izin verdik, çünkü çok yoğun iş olmuyor. Genelge gereği masaları kaldırdık sadece paket servisi var. Paket servisi de yoğun olmadığı için sadece dükkanı bekliyoruz” dedi. 
GİYİM DÜKKÂNLARI KAPALI 
Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde faaliyet yürüten giyim üzerine olan dükkanların birçoğu kapattı. Bu dönemde işlerin olmaması nedeniyle esnaflar çareyi kapatmakta buldu. Esnaflar dükkanlarının üzerine korona virüs nedeniyle kapalıyız” yazıları astı. 
İMDAT ŞAHİN