Çorlu Güncel

Çocukların Sağlığı Için Bu Seminer Kaçmaz

  • 13 Aralık 2019
  • 221 Kez Okundu
  • Çocukların Sağlığı Için Bu Seminer Kaçmaz

Orion Sağlık Günleri, bu ay ünlü ilk yardım eğitmeni Deniz Karadeniz’i konuk ediyor. “Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlk Yardım” semineriyle Deniz Karadeniz, 26 Aralık’ta Orion’da olacak.

Orion Alışveriş Merkezi, özellikle bebekler ve çocukların başına gelebilecek ev kazalarında uygulanabilecek ilk yardım uygulamalarının anlatılacağı “Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlk Yardım” seminerine ev sahipliği yapacak. Orion Sağlık Günleri kapsamında düzenlenecek seminerde Eczacı Umut Eren merak edilen soruları yöneltirken ünlü ilk yardım eğitmeni Deniz Karadeniz bunları cevaplayacak. Anne ve babalar, anne-baba adayları, bebek ve çocuk bakıcıları, öğretmenler ile bebekler ve çocuklarla baş başa kalan tüm yetişkinlere hitabeden seminer 26 Aralık Perşembe günü saat 15:30’da düzenlenecek. Seminere dileyen herkes ücretsiz katılabilecek.

Orion alt kat etkinlik alanında düzenlenecek seminerde, başta ev kazaları olmak üzere tıkanma, zehirlenme, boğulma gibi durumlar karşısında yapılması gerekenler kapsamlı olarak anlatılacak. Bebek ve çocukların yanı sıra yetişkinlerin başına gelebilecek durumlara karşı da uygulanacak yöntemler paylaşılacak. İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında çaresiz kalmamak, paniğe kapılmamak, istemeyerek yanlış müdahalede bulunmamak için gerekenlerin anlatılacağı, doğru bilenen yanlışların öğretileceği seminer sonunda katılımcıların soruları da cevaplanacak.