Ergene

Ergene Belediyesinden Çok Anlamlı Bir Proje Daha

  • 01 Ekim 2019
  • 334 Kez Okundu
  • Ergene Belediyesinden Çok Anlamlı Bir Proje Daha

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ergene Belediyesi Bayan Kuaförü kursiyerleri Çorlu Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastaların saç kesim ile el ayak tırnak bakımlarını yapıyor.
Ergene Belediyesinin açmış olduğu Bayan Kuaförlük Kursunda eğitim almış olan kursiyerler Ergene Belediyesi tarafından oluşturulan Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çorlu Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastalara ücretsiz saç kesim ile el ayak tırnak bakımı yapıyor. Kalfalık belgelerini aldıktan sonra ustalık belgelerini almak için eğitimlerine devam eden 16 kursiyer haftada 2 gün saat 09.00 ile 13.00 saatleri arasında yoğun bakım ve diğer hasta servislerinde yatmakta olan hastaların saç kesimlerini ve el ayak bakımlarını yapıyor. Projenin Kasım ayına kadar devam edeceği bildirildi.

Sosyal sorumluluk projesinin topluma hizmet amaçlı olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemizin düzenlemiş olduğu bu güzel proje ile hastalarımıza hem moral veriyoruz hem de saç kesim ve el ayak bakımlarını yapıyoruz. Onların yüzlerini güldürmek ve mutlu etmek bizi çok memnun ediyor. Ergene Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Hastalarımızın yüzlerinin gülmesi her şeye değer. Ben bu güzel projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Daha öncesinde de Ergene Belediyesi Kursiyerleri Ergene’de evlerinde bulunan hasta ve yaşlı vatandaşların saç kesim ile el ayak bakımlarını yapmıştı.