Çorlu Güncel

Aslan, Ak Partiye Sert Eleştirilerde Bulundu

  • 22 Ağustos 2019
  • 1191 Kez Okundu
  • Aslan, Ak Partiye Sert Eleştirilerde Bulundu
  • Aslan, Ak Partiye Sert Eleştirilerde Bulundu

Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Aytuğ Aslan gündemdeki konularla ilgili bir değerlendirme yaptı. Yaptığı açıklamada AK Parti hükümetine yüklenen Aslan, sorunları anlattı.
AK Parti yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk gibi 3Y ile mücadele edecekti ama bırakın mücadeleyi adete 3Y’nin muhafızı oldular diyen Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Aytuğ Aslan gündemdeki zamlarla ilgili de konuştu. Zamların vatandaşı zorladığını belirten Aslan, dış politikayla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 

3Y İLE MÜCADELE EDECEKLERDİ 
“Hatırlarsanız bu iktidar göreve gelirken 3Y ile mücadele sözü vermişti. Neydi bunlar; Yasaklar yolsuzluk, yoksulluk bugün gelinen noktada bırakın bunlarla mücadeleyi, adeta 3Y’nin muhafızı oldular” diyen Aytuğ Aslan şöyle konuştu: “Türkiye yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk ülkesi haline getirildi. Bugün içinde bulunduğumuz gerek ekonomik gerekse diğer konularda yaşadığımız krizi aşmanın tek yolu 3Y ile mücadele etmek bunları ortadan kaldırmaktır” dedi.

YOKSULLUK EN ÖNEMLİ PROBLEM
Konuşmasını sürdüren Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Aytuğ Aslan, “İktidar içinde bulunduğumuz krizden çıkmanın yollarını arayacağına,  yasaklar ve baskı ile koltukta oturduğu süreyi uzatma derdinde. Bakınız her hafta gündeme getiriyoruz ekonomimizin hali ortada. İktidar pembe tablolarla ekonomiyi iyi göstermeye çalışsa da gidişat iyi değil. İğneden ipliğe gelen zamlar ortada. En son Pazartesi günü;  Motorinin litre fiyatına 17 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 6 kuruş zam geldi. Dün de çaya %15 zam daha geldi. Bunun yanında çarşı pazarda hissedilen enflasyon açıklanan rakamların çok üstünde. Fakat bu açık gerçeğe rağmen iktidarın memura zam teklifi %4+4İğneden ipliğe, sigaradan çaya/şekere ardı ardına gelen zamlarla,  Enflasyon ve yoksulluk sınırında ezilen memurumuza sunulan bu %4+4 zam teklifi değildir,  olsa olsa zam tiyatrosudur. Kimsenin memurumuzu bu tiyatroda figüran olarak görme hakkı yoktur” dedi. 

EKONOMİ ZAMLARLA DÜZELMEZ 
“İktidar memura, işçiye, emekliye zam konusunda cimri davranmakta çekinmiyor” diyen Aytuğ Aslan “Fakat iş vergi zamlarına gelince olabildiğince cömert davranıyor” dedi. konuşmasına devam eden Aslan, “Sigaraya konulan maktu vergi zammı %37. Biz elbette hiç kimsenin sigara içip sağlığına zarar vermesi istemeyiz. Fakat şunu da hatırlatmak isteriz; Merhum Neşet Ertaş; “Gençlerin cebindeki cigara parasına göz dikmem” demişti. Bu konuda durduğumuz yer tam olarak budur. Yerli tütünü bitiren bu iktidar şimdi sigaraya vergi zammı yaparak ekonomiyi toparlamaya çalışıyor. Bir ülkede ekonomi zamlarla düzelmez. Tarıma gerekli destek verilmeden Türkiye’nin ayağa kalkması mümkün değil. Tarıma destek demek çiftçinin ürettiği mahsulden kar edip cebine para girmesini sağlamak demektir” dedi.

ABD DÜNYADA YAŞANAN SIKINTI VE PROBLEMLERİN ANA KAYNAĞIDIR 
Dış politikayla ilgili de değerlendirme yapan Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, “Son olarak dış politika gündemimize de değinmek istiyorum. İlk önce Fırat’ın Doğusunda kurulacak olan güvenli bölge konusunu ele almakta fayda görüyorum. İktidar sürekli müdahale edeceğiz, kimseye bağlı değiliz gibi açıklamalarla mangalda kül bırakmıyor. Ama iktidar herhangi bir icraat yapmıyor. Hemen belirteyim ki konu ile ilgili iddialar bizi endişelendiriyor. 5 km ABD ile ortak kontrol bölgesi 9 km ABD’nin kontrol bölgesi, 4 km ise ABD’nin koz olarak tutacağı bir güvenli bölge 
Eğer bu iddialar doğruysa gerçekten durum endişe vericidir.  Şu bilinmeli ki ABD dünyada yaşanan sıkıntı ve problemlerin ana kaynağıdır. Irak işgalinin Suriye iç savaşının müsebbibi bir devletten böyle bir konuda olumlu adımlar atacağı beklentisi son derece yanlıştır. Böyle bir güvenli bölge ancak çekiç gücü sınırımıza yığmak demektir.  Bu sebeple ABD’nin değil ülkemizin menfaati esas alınmalıdır. 
Bugüne coğrafyamızda savaşın ve huzursuzluğun kaynağı olan ABD ile ilişkilerinizi gözden geçirin.
Bakınız Ortadoğu’dan dış güçler tamamen elini çekmedikçe bu coğrafyaya huzur gelmeyecektir.
İşte Filistin’in durumu, Golan tepeleri ilhak ediliyor” dedi.

İMDAT ŞAHİN