Ergene

Ergene Belediyesi Tarıma Yöneldi

  • 20 Haziran 2019
  • 1366 Kez Okundu
  • Ergene Belediyesi Tarıma Yöneldi

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene Belediyesi tarafından hayata geçirilen Lavanta bahçelerinde ki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yüksel Lavanta tarlasının hemen yanında fasulye ekimine başlandığını da belirtti.

Ergene ilçesinin Velimeşe Mahallesi’nde geçtiğimiz haftalarda hummalı bir şekilde lavanta fidanları dikimini gerçekleştiren Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı olan ekipler Lavanta bahçelerine gerekli hassasiyeti göstermeye devam ediyor. Ergene’de hayata geçen bu güzel projede ki çalışmaları Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yerinde inceledi.

 

Ergenede tarım politikasını hayata geçirdiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Geçtiğimiz haftalarda tarım arazimize lavanta fidelerini ektik ve ardından sulama ile çapalama işlemlerime başladık. Lavanta bahçemizim hemen yanı başında bulunan arazimizde fasulye ekimine bugün itibari ile başlamış bulunuyoruz, önümüzde ki günlerde diğer tarım arazilerimize ada çayı, nohut ve kekik dikme işlemlerimize başlayacağız. Seçim çalışmalarımızda söz verdiğimiz gibi tarım arazilerimizden yetiştireceğimiz ürünlerimizi dar gelirli vatandaşlarımıza yararlandıracağız” dedi.